ارزان‌ترین تورهای خارجی

برای بسیاری از علاقمندان به سفر، قیمت تور اهمیت زیادی دارد. بسیاری از مردم به دنبال این هستند که بتوانند با پرداخت هزینه کم به سفرهای خارجی بروند و در طول این سفرها امکانات استانداردی را در اختیار داشته باشند. آژانس‌های مسافرتی در طول سال تورهای خارجی زیادی را برنامه‌ریزی می‌کنند که این تورها در رنج‌های قیمتی متفاوت می‌توانند برای همه اقشار جامعه مناسب باشند.

ارمنستان و گرجستان همسایگان شمالی ایران هستند که محبوبیت زیادی در میان علاقه‌مندان به سفر دارند. نزدیکی به ایران،  وجود شباهت‌های فرهنگی، مراکز خرید ارزان، قیمت پایین تور و طبیعت زیبا و بکر را می‌توان از دلایل علاقمندی ایرانی‌ها به تورهای ارمنستان دانست. در واقع می‌توان این دو تور را ارزان‌ترین تورهای خارجی دانست.

کشور ارمنستان در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در جهت توسعه صنعت گردشگری کرده‌ است زیرا این صنعت می‌تواند برای این کشور کوچک رونق اقتصادی خوبی را به همراه داشته باشد.

ارمنستان کشوری کوچک ولی سرشار از شگفتی‌ست. شاید غیرقابل‌ انتظارترین وجه تور ارمنستان، تعداد بسیار زیاد فستیوال‌ها و جشنواره‌هایی است که هر ساله در این کشور در قالب تور ارمنستان برگزار می‌گردد. اشتیاق وصف‌نشدنی ارامنه به تئاتر، سبب شده که ایروان پذیرای یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای تئاتری دنیا در اکتبر هر سال باشد. در حالی که برای علاقمندان به ورزش و مخصوصاً ورزش‌های آبی نیز فرصت بسیارخوبی مهیا شده تا توانایی خود را محک بزنند؛ زیرا دریاچه سوان جولای هرسال پذیرای یکی از بزرگترین فستیوال های ورزشی ارمنستان می‌باشد و ایروان نیز به عنوان پایتخت و محبوب‌ترین شهر ارامنه با قدمتی سه‌هزار ساله، پذیرای بیش‌ترین تعداد جشنواره‌ها و اعیاد باستانی است.

تور ارمنستان در میان ایرانیان طرفداران زیادی دارد و همه ساله مسافران زیادی از ایران چه به صورت هوایی و چه به صورت زمینی به سوی ارمنستان راهی می‌شوند. بهترین زمان برای سفر به این کشور را می‌توان بهار دانست زیرا در این فصل هوای خنک و مطبوعی دارد.

تور گرجستان  نیز یکی دیگر از تورهای محبوب در میان ایرانیان است. گرجستان کشوری اروپایی آسیایی با اکثریت مسیحی‌ست. تورهای گرجستان، تورهای ویژه‌تری به نسبت سایر تورهای اطراف ایران هستند و توصیه می‌شود که به جای هزینه‌های چندباره برای تورهای کشورهای همسایه ایران، حتماً یک بار تورهای این کشور را امتحان کنند.

غذاهای گرجستان هم تنوع بسیار زیادی دارند و به نوعی می‌توان این غذاها را با غذاهای مناطق شمالی ایران مقایسه کرد. انواع کباب‌ها، دقیقاً به شکلی ایرانی در این کشور طبخ می‌شوند و در کنار غذاهای دریایی ویژه، خورشت‌هایی لذیذ هم جزو تغذیه گرجی‌ها هستند.

اگر به دنبال یک تور ارزان قیمت خارجی می گردید؛ تورهای ارمنستان و گرجستان بهترین انتخاب و گزینه برای شما خواهند بود. آژانس مسافرتی سالیان سفر برای  سفر به این دو کشور تورهای مختلفی را برنامه‌ریزی کرده که تور مورد نظر شما هم حتما یکی از آنها خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *